List Otwarty! prośba

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!

co sądzisz o wyskakującym oknie i w nim zawartej informacji?

należy je usunąć
10
26%
uważam go za ograniczanie praw człowieka
4
10%
uważam go za atak na wolność oprogramowania i dodatków GNU
4
10%
powinno zostać
6
15%
uważam że to dobry pomysł i zgodny z prawem
5
13%
uważam że to dobry pomysł i zgodny z normami społecznymi
10
26%
 
Liczba głosów: 39
dociekliwy
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2009, 17:32:43
Strona na CBA.pl: dociekliwy.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: 1280x1024

List Otwarty! prośba

Post autor: dociekliwy »

Witam!

Chciałbym tu również zaprosić użytkowników cba.pl do debaty na temat nowej funkcji w serwisie darmowego hostingu.

Obrazek

Do Szanownej administracji, oraz władz serwisu CBA.PL


Szanowni Państwo, zwracam się z oficjalna prośbą o usunięcie owej informacji w postaci wyskakującego okienka, dotyczącego namawiania internautów do zmiany opcji, ustawień itp. w dodatku Adblock oraz pozbycia się oprogramowania blokującego reklamy.

Swoją prośbę motywuje tym iż my użytkownicy waszego darmowego hostingu cba.pl, nie mamy wpływu na internautów odwiedzających nasze strony, ponad to nie powinniśmy się stawać waszym orężem z walką pomiędzy natrętnymi, dręczącymi reklamami a czystym i przejrzystym internetem, takie zachowanie namawiające, wymuszające do określonej czynności w brew własnej woli mogło by być potraktowane jako przestępstwo lub wykroczenie z artykułów 191 KK; 269a KK; 107 KW;
Ja, jak już napisałem w temacie:
http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t ... 163#p91163
rozumiem reklamy i rozumiem to iż posiadamy waszą reklamę na naszych stronach www, jednak dalsza ingerencja w prywatność internautów za pośrednictwem waszych użytkowników, takich jak ja, dotyka sewery naszej prywatności i opinii, w zawiązku z czym jest ten list oraz ankieta.

Moje sugestie i przemyślenia

Wiadomo, że reklama odgrywa ważną postać handlu i biznesu, lecz wiadomo także jaką formę przyjmuje obecnie reklama w internecie, z wyjątkami. Programy i dodatki blokujące reklamy nie powstają, po to aby dokuczać lub eliminować darmowe serwisy, utrzymujące się z reklam, ale po to by wykluczyć reklamy, które stwarzają internautom problem w dostępie do informacji oraz stanowią zagrożenie w postaci wyłudzania informacji o internaucie (art. 269a KK). Jak napisaliście w temacie:
http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=14225
juice pisze: Chcielibyśmy zapewnić, że ogólnie nie jesteśmy za ZMUSZANIEM ludzi do oglądania reklam, ale jeśli wchodzisz na stronę darmowego hostingu to musisz zrozumieć, że ten hosting jakoś musi działać i niestety dopóki nie powstanie usługa darmowego providera internetowego (a póki co nie powstała żadna taka dla serwerów) to będziemy musieli niestety normalnie z czegoś płacić rachunki.
Co według mnie, mija się z zamierzonym efektem, bo chyba nie wierzycie, że ktoś usunie dodatek Adblock lub oprogramowanie anty-szpiegowskie (wiele z nich blokuje niektóre reklamy) bo zobaczy informacje na jakiejś stronie o tym aby to zrobił?
Co najwyżej zacznie ignorować i omijać stronę, na której się wymusza oglądanie reklam.

opowiastka
Proszę się teraz postawić w rolę "internauty Kowalskiego" włączacie komputer i zaczynacie szukać informacji, znajdujecie jakąś pierwszą na stronie xxx, tam nie można odczytać całej informacji bo jest zasłaniana przez reklamę, której na dodatek nie da się wyłączyć, ok. zdenerwowany Kowalski szuka kolejnej strony z informacją, znajduje, ale tam reklama mu także przeszkadza, usiłując ją wyłączyć, łączy się kilkakrotnie z inną stroną, a zupełnie tego nie chciał. następnie okazało się, że ktoś zrobił sobie stronę dla zarobku na reklamach i są tam tylko same odnośniki do informacji, Kowalski dokąd będzie pamiętał co to za strona, to już nie wejdzie na nią. Kowalski idzie do sąsiada i zwierza mu się, że nie potrafi znaleźć informacji w internecie, ten mu instaluje dodatek Adblock i Kowalski już szybko znajduje informacje bez niespodzianek jakie mu przygotowała jakaś agencja reklamy, a musiał przeżyć swoje perypetie ze względy na to że ktoś zamieścił informacje na darmowym hostingu.
Jaki z tego morał?
Zadajmy sobie pytanie, czy ludzie odwiedzają strony www aby zobaczyć lub kliknąć w reklamę?
Czy nasz bohater Kowalski chociaż raz się zastanawiał czy strona jest na darmowym serwerze czy płatnym? Czy Kowalski wie co to jest hosting, czym się różni darmowy od płatnego?

Nasz Kowalski co najwyżej może jest zwykłym kucharzem, który szukał przepisu w internecie i ma w d na jaki hosting wchodzi, zapamiętał tylko na jakie ma już nie wchodzić.

Zastanawiam się tylko, kto szanowną administrację podpuścił aby walczyła w imieniu tego czego internauci pokroju "Kowalski" nie tolerują w internecie, bo nikt nie ma pretensji o zwykłe bannery reklamowe, linki, nikt nie wymyśla dodatków i nie blokuje pewnych reklam bez powodu i z nudów. Tak się dzieje, bo reklamodawcy zaczęli podstępem zmuszać internautów do nieświadomego klikania w nie.

Proszę nie przytaczać tu takich argumentów:
http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=14225
juice pisze: Ale jak przychodzi rachunek za prąd to płacą i nie są zbulwersowani? Kiedyś w internecie reklam w ogóle nie było, może czasy się zmieniają?zostanie na stałe.
******************
P.S. czy w szkołach instalowanie dodatkowych modułów takich jak Adblock to częsta praktyka? Nawet jeśli, to co to za problem dodać wyjątek do filtra na reklamy Google, które są ocenzurowane, dość dyskretne, nie wyskakują, na ogół tekstowe itp. itd. ?
******************
Czy Ci antyreklamowi puryści nie są przypadkiem egoistami, którzy po prostu mają gdzieś, że korzystają z czegoś za darmo mimo że ktoś inny musi za to płacić? Czy to nie Ci sami ludzie, którzy tylko ściągają piraty a potem awanturują się że im coś nie działa. Ale powtarzam, to tylko eksperyment.
Należy zrozumieć, iż internauta nie odwiedza stron dla reklam i nigdy tak nie będzie, serwisy które mocno przesadzają z reklamą, zawsze szybko będą traciły na wartości u internauty jako rzetelnego żródła informacji.
Musicie pamiętać, że jeśli od nas a waszych użytkowników zaczną się odwracać internauci, to wy na tym stracicie więcej, bo myco najwyżej zmienimy hosting na inny wy internautów nigdy nie zdołacie zmienić.

P.S
Proponuje wam inny system reklam jeśli ten jest mało opłacalny, teraz powstają serwisy które udostępniają możliwość dodawania internautom reklamę na stronę w szybki i prosty sposób, na razie nie widziałem by taka reklama była blokowana a szybko zdobywa popularność wśród reklamodawców ze względu na prostotę reklamowania się bez dodatkowych pośredników i z możliwością szybkiego opłacania, reklamy z okresem reklamy nawet na 1 dzień, jest wiele ciekawych i nowszych rozwiązań na reklamę, która nie przeszkadza internautom, tak jak wasza dotychczas, więc zupełnie nie rozumiem dlaczego stajecie w obronie natrętnych reklam, narażając dobrą opinie serwisu oraz jej dobrej oceny jako darmowego hostingu?
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: LaY »

Tak trudno dodać wyjątek do adblocka i cieszyć się stroną bez okienka.
nie można odczytać całej informacji bo jest zasłaniana przez reklamę,
Człowieku co ty pieprzysz? Reklama na CBA niczego nie zasłania.
nikt nie ma pretensji o zwykłe bannery reklamowe
Reklama Google Adsense jest właśnie jak banner, nie jeździ po ekranie i nikomu nie przeszkadza.
Tak się dzieje, bo reklamodawcy zaczęli podstępem zmuszać internautów do nieświadomego klikania w nie.
W jaki sposób? Pistolet na ekranie i napis "kliknij albo giń".
rozumiem reklamy i rozumiem to iż posiadamy waszą reklamę na naszych stronach www, jednak dalsza ingerencja w prywatność internautów za pośrednictwem waszych użytkowników, takich jak ja, dotyka sewery naszej prywatności i opinii, w zawiązku z czym jest ten list oraz ankieta.
Co to znaczy? Wiesz co to prywatność? Z tego zdania wynika że niebardzo.

Edit: Wyciąłem pierwsze zdanie bo jeszcze mnie do sądu poda.
Niě nerwuj hanysa
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: fuma »

dociekliwy pisze: po to by wykluczyć reklamy, które stwarzają internautom problem w dostępie do informacji oraz stanowią zagrożenie w postaci wyłudzania informacji o internaucie (art. 269a KK).
reklamy google nie podpadaja pod zadna z tych kategori, po co wiec je blokowac?
dociekliwy pisze: zachowanie namawiające, wymuszające do określonej czynności w brew własnej woli mogło by być potraktowane jako przestępstwo lub wykroczenie z artykułów 191 KK; 269a KK; 107 KW
nik nikogo do nieczego nie zmusza, jest to wylacznie apel/prosba o wyjatkowo malym stopniu natrectwa (raz na czas uzytkownia przegladarki)
dociekliwy pisze: chyba nie wierzycie, że ktoś usunie dodatek Adblock lub oprogramowanie anty-szpiegowskie (wiele z nich blokuje niektóre reklamy) bo zobaczy informacje na jakiejś stronie o tym aby to zrobił?
nie ma potrzeby usuwania ani jednego ani drugiego, wystarczy wykluczc reklamy google z filtra.
dociekliwy pisze: Proponuje wam inny system reklam jeśli ten jest mało opłacalny, teraz powstają serwisy które udostępniają możliwość dodawania internautom reklamę na stronę w szybki i prosty sposób, na razie nie widziałem by taka reklama była blokowana a szybko zdobywa popularność wśród reklamodawców ze względu na prostotę reklamowania się bez dodatkowych pośredników i z możliwością szybkiego opłacania, reklamy z okresem reklamy nawet na 1 dzień, jest wiele ciekawych i nowszych rozwiązań na reklamę, która nie przeszkadza internautom, tak jak wasza dotychczas
mowisz o reklamach skierowanych do samodzielnych serwisow, reklamach umieszczanych na jednyn serwisie, cba.pl potrzebuje reklam, ktore z powodzeniem mozna hurtowo zamiescic na tysiacach stron o przeroznej tematyce. Co z tego ze zgodzimy sie na kampanie reklamowa firmy X produkujacej szampon do wlosow jak reklama bedzie sie wyswietlac na stronie poswieconej militariom? Kogo interesuje reklama szamponu kiedy szuka na stronie informacji o militariach?
fuma pisze: dlaczego stajecie w obronie natrętnych reklam
ze co prosze? Reklama google adsense serwowana na serwerach cba.pl jest natretna? W twoim przypadku najmniej natretna reklama jest jej brak...


Ubzdurales sobie, ze wymuszamy na internautach wylaczenie programow blokujacych reklamy a to jest bzdura. W komunikacie jest wyraznie napisane, ze wystarczy dodac domene googlesyndication.com do wyjatkow, badz usunac ja z filtra. Nie ma najmniejszej potrzeby wylaczani/deinstalowania/usuwania programow blokujacych reklame.
dlaczego stajecie w obronie natrętnych reklam, narażając dobrą opinie serwisu oraz jej dobrej oceny jako darmowego hostingu?
dociekliwy
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2009, 17:32:43
Strona na CBA.pl: dociekliwy.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: 1280x1024

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: dociekliwy »

LaY pisze:Tak trudno dodać wyjątek do adblocka i cieszyć się stroną bez okienka.
nie można odczytać całej informacji bo jest zasłaniana przez reklamę,
Człowieku co ty pieprzysz? Reklama na CBA niczego nie zasłania.
nikt nie ma pretensji o zwykłe bannery reklamowe
Reklama Google Adsense jest właśnie jak banner, nie jeździ po ekranie i nikomu nie przeszkadza.
Tak się dzieje, bo reklamodawcy zaczęli podstępem zmuszać internautów do nieświadomego klikania w nie.
W jaki sposób? Pistolet na ekranie i napis "kliknij albo giń".
rozumiem reklamy i rozumiem to iż posiadamy waszą reklamę na naszych stronach www, jednak dalsza ingerencja w prywatność internautów za pośrednictwem waszych użytkowników, takich jak ja, dotyka sewery naszej prywatności i opinii, w zawiązku z czym jest ten list oraz ankieta.
Co to znaczy? Wiesz co to prywatność? Z tego zdania wynika że niebardzo.

Edit: Wyciąłem pierwsze zdanie bo jeszcze mnie do sądu poda.

Czytaj ze zrozumieniem!!!
ja nie piszę tu o reklamie na CBA.pl ale ogólnie o reklamie, poza tym napisałem na końcu że cba.pl ma reklamę, która nikomu nie przeszkadza, więc nie rozumiem próby podejmowania walki za tych co zmuszają internautów do instalowania adblocka.
Rozumiem, że jesteś człowiekiem nieobiektywnym i nie masz pojęcia co to prywatność, szczególnie w internecie, więc dlaczego zabierasz głos na temat do którego nie możesz wnieść mądrych lub wartościowych opinii, dowodów?
Czyżbyś był kimś kto nigdy się nie złościł przez nękające wyskakujące reklamy? Czy uważasz że dodatek Adblock i jego wyłączenie rozwiąże problem? jesteś informatykiem? ja nie używam adblocka, mi blokują to co najmniuej 2 programy w tym na 100% jeden anty-szpiegowski
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: LaY »

Skuszę się o jeszcze jedną ripostę i idę.
ja nie piszę tu o reklamie na CBA.pl ale ogólnie o reklamie
W takim razie po co rzucasz pretensjami skoro reklama Google, według zacytowanego zdania Ci nie przeszkadza?
podejmowania walki za tych co zmuszają internautów do instalowania adblocka.
Kto do tego zmusza? Kto chce ten instaluje. Widzę że sam masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu bo nigdzie nie pisałem że bronię adblocka itp.
nie masz pojęcia co to prywatność, szczególnie w internecie,
W czasach naszej klasy i tym podobnych portali byłoby to grzechem.
jesteś informatykiem?
No już prawie.
mi blokują to co najmniuej 2 programy w tym na 100% jeden anty-szpiegowski
Pora na ich zmianę, skoro tak nie lubią największych firm w internecie.

Powodzenia w bezsensownej krucjacie o wolność użytkowników.
Niě nerwuj hanysa
eider
Posty: 1276
Rejestracja: 12 cze 2009, 08:09:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Safari Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: eider »

serwisy które mocno przesadzają z reklamą, zawsze szybko będą traciły
Propozuje w takim razie, niech okienko zniknie,a pojawią sięrwysklakujące oknienka i podmiana tła tak jak na onet czy wp. Pasuje? Rekalmy Google wcale nie sa natrętne, a jeżeli zachodzą na tresć strony do nie wina CBA, a nieumiejętności napisania poprawnej strony. Przezkadza Ci zarówno ikoneko jak i reklama? Zapraszam na płatne hostingi, VPS'y, dedyki itp, tylko że z czasem też zaczniesz walić na swojej stronie reklamy bo z czegoś utrzymać się będziesz musiał..l
pilarek
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2010, 18:30:04
Strona na CBA.pl: www.m-kalkulatorek.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x1024

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: pilarek »

Ja już zrezygnowałem z hostingu cba.pl, przeniosłem się na inny, który nie prosi użytkownika o oglądanie reklam. I ja jestem spokojny i ludzie odwiedzający moją stronę. Wasz natrętny komunikat tylko odpycha internautów i właścicieli stron.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: Gromed »

może zamiast się oburzać najpierw poczekajcie z tydzień i przeanalizujcie jak wyglądają statystyki odwiedzin na Waszych stronach; po dwóch na swoich stronach nie zauważyłem jak na razie ani znaczącej ilości odrzuceń, ani tym bardziej zmniejszonego czasu przebywania na stronie; natomiast widzę lekki skok w ilości wyświetlanych reklam przez Google Adsense na moich stronach;
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: fuma »

jeden podburza a szara masa "Hurra!" ;]
Opcja
uważam go za ograniczanie praw człowieka
nie przestaje mnie zadziwiac xD
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: fuma »

dociekliwy tak przy okazji paragrafow, ktore zapodales ;] Zaciagnalem opini mojej narzeczonej, studentki 3-ciego roku Prawa i Administracji na uniwersytecie Lodzkim:

191 KK
kto stosuje przemoc wobec osoby, lub grozbe bezprawna w celu zmuszenia innej osoby do okreslonego dzialania , zaniechania lub znoszenia podlega karze pozbawienia wolnosc do lat 3
smiech na sali...

269a KK
kto, nie bedac do tego uprawnionym, przez transmisje, zniszczenie, usuniecie, uszkodzenie, utrudnienie dostepu lub zmiane danych informatycznych, w istotnym stopniu zakloca prace systemu komputerowego lub sieci informatycznej podlega karze pozbawienia wolnosci od 3 miesicy do lat 5.
Cba.pl ma do tego pelne prawa. W regulaminie jest wyraznie napisane, ze nie stajecie sie wlascicielami kont na cba.pl i ze cba.pl w ramach swoich uslug generuje dla kazdego reklamy. Owy komunikat w tym momencie jest integralna czescia reklamy, wiec wszytsko zgodnie z regulaminem jak i prawem.
Paragraf odnosi sie do sabotazu komputerowego czym owy komunikat nie jest, nic nie zostaje popsute, usuniete, uszkodzone, utrudnione.

107 KW (domniemam, ze mowa o kodeksie wykroczen - KW)
[size=150]Kto w celu dokuczenia[/size] innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
Tak, cba.pl jest zle i chce wam we wszystkim zrobic na zlosc ;]

Rozumiem twoja niechec, ale prosze nie ponizaj sie takimi "chwytami".
dociekliwy
Posty: 14
Rejestracja: 20 lis 2009, 17:32:43
Strona na CBA.pl: dociekliwy.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: 1280x1024

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: dociekliwy »

fuma pisze:dociekliwy tak przy okazji paragrafow, ktore zapodales ;] Zaciagnalem opini mojej narzeczonej, studentki 3-ciego roku Prawa i Administracji na uniwersytecie Lodzkim:

191 KK
kto stosuje przemoc wobec osoby, lub grozbe bezprawna w celu zmuszenia innej osoby do okreslonego dzialania , zaniechania lub znoszenia podlega karze pozbawienia wolnosc do lat 3
smiech na sali...

269a KK
kto, nie bedac do tego uprawnionym, przez transmisje, zniszczenie, usuniecie, uszkodzenie, utrudnienie dostepu lub zmiane danych informatycznych, w istotnym stopniu zakloca prace systemu komputerowego lub sieci informatycznej podlega karze pozbawienia wolnosci od 3 miesicy do lat 5.
Cba.pl ma do tego pelne prawa. W regulaminie jest wyraznie napisane, ze nie stajecie sie wlascicielami kont na cba.pl i ze cba.pl w ramach swoich uslug generuje dla kazdego reklamy. Owy komunikat w tym momencie jest integralna czescia reklamy, wiec wszytsko zgodnie z regulaminem jak i prawem.
Paragraf odnosi sie do sabotazu komputerowego czym owy komunikat nie jest, nic nie zostaje popsute, usuniete, uszkodzone, utrudnione.

107 KW (domniemam, ze mowa o kodeksie wykroczen - KW)
[size=150]Kto w celu dokuczenia[/size] innej osobie złośliwie wprowadza ją w błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
Tak, cba.pl jest zle i chce wam we wszystkim zrobic na zlosc ;]

Rozumiem twoja niechec, ale prosze nie ponizaj sie takimi "chwytami".

Nie wiem kim Pan jest, ale odpowiedzi świadczą o złym wychowaniu, braku szacunku i poszanowania dla innych, szczególnie w poglądach i wypowiedzi, jeśli z taką postawą, reprezentuje Pan ten serwis, to ja dziękuje za chwilę uwagi i próbę dyskusji, ale w taki sposób może Pan pisać do swoich kolegów lub narzeczonej. a co do regulaminu cba.pl nie dotyczy on internautów odwiedzających strony www, które się znajdują na waszym hostingu a wiadomość z wyskakującego okienka jest skierowana do internautów a nie użytkowników waszego hostingu, co gorsze to można by rzec, że posługujecie się użytkownikami aby namawiać internatów do zmiany oprogramowania i dodatków na komputerze wbrew ich woli, dla mnie taka postawa i ton w stosunku do wypowiedzi jest sygnałem, że nie można prowadzić tu dyskusji z udziałem administracji (mam na uwadze administratora "fuma") w poważny i szacunkiem sposób.
P.S prosiłbym o podanie danych kontaktowych pana narzeczonej przyszłej prawniczki w celu omówienia tego co Pan zacytował w jej imieniu lub poprosił ją o napisanie to w normalny kulturalny sposób przez samą Panią przyszłą prawnik z Imienia i Nazwiska, chyba że to tylko czcza gadanina z powodu braku argumentów lub złego wychowania.

Zegnam!
eider
Posty: 1276
Rejestracja: 12 cze 2009, 08:09:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Safari Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: eider »

dociekliwy Człowieku, prawie się udusiłem ze śmiechu jak czytałem twoją wiadomosc. Zastanów się 3 razy zanim napiszesz kolejny post
skierowana do internautów a nie użytkowników
No pomyśl trochę, jakbyś musiał co miesiąc opłacać transfer i tym podobne rzeczy związane z serwerami to tez byś wstaił reklamę, bo byś nie miał się czego utrzymać i tez liczyłbyś na to, ze jednak twoje reklamy nie będą blokowane. Dla mnie blokowane reklam na darmowych hostingach to czyste chamstwo, bo inaczej tego się ująć nie da.
aby namawiać internatów do zmiany oprogramowania i dodatków na komputerze wbrew ich woli
Nie dosć, że raz na sesję, to jest opcja wyświetlenia strony bez reklamy. O namawianiu wbrew woli można by mówić gdyby komunikaty były natarczywe i nie było opcji innej niż wyłączenie dodatku. Jeżeli nadal masz jakies wątpliwosci to zapraszam na jakieś forum prawnicze i tam się spytaj ich o zdanie. Zobaczysz co powiedzą...
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: Gromed »

dociekliwy pisze: P.S prosiłbym o podanie danych kontaktowych pana narzeczonej przyszłej prawniczki w celu omówienia tego co Pan zacytował w jej imieniu lub poprosił ją o napisanie to w normalny kulturalny sposób przez samą Panią przyszłą prawnik z Imienia i Nazwiska, chyba że to tylko czcza gadanina z powodu braku argumentów lub złego wychowania.
w tym momencie Tobie zaczyna brakować argumentów; po pierwsze sam się nie przedstawiłeś, więc nie wymagaj tego od innych, po drugie fuma nie był wcale złośliwy, po prostu zacytował fragmenty KK i KW, zaznaczając ważne miejsca w cytatach pogrubieniem; robi to praktycznie każda gazeta, lub portal, aby zwrócić uwagę na rzeczy szczególnie ważne w danym cytacie;
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: fuma »

dociekliwy zarzucanie w ankiecie, cytuje "uważam go za ograniczanie praw człowieka", rzucanie na lewo i prawo paragrafami i proba udowodnienia na sile, ze cba.pl wymusza wylaczenie lub deinstalacje oprogramowania blokujacego reklamy, pomimo tego, ze jest to wyrazna prosba o wykluczenie domeny googlesyndycation.com z filtrow z wyzej wspomnianych programow przestaje byc opinia/wlasnym zdaniem a zaczyna nosic znamie pomowienia i z pewnoscia zaczyna przekraczac granice dyskusji. Jakbym byl zlosliwy rowniez bym rzucal paragrafami, bo pomowienie tez jest karalne.

Co sie tyczy regulaminu cba.pl, tak jest to regulamin skierowany do uzytkownikow tego serwisu, czyli was, wlascicieli zawartosci na wirtualnych kontach w cba.pl. Jak Juice juz wspomnial, glupota i bezsensem jest tworzenie regulaminu dla internautow. Wy ustalacie regulamin uzytkowania waszych serwisow w taki sposob by nie klocil sie z naszym regulaminem oraz regulaminem Google AdSense.

Dodany komunikat, choc dla niektorych jest kontrowersyjny, nie jest niczym szczegolnym. Wiele serwisow blokuje calkowicie dostep do swoich stron w przypadku wylaczonego silnika Java Script, braku obslugi cookies lub uzywania innej jak wybrana przez programistow przegladarki. Ponadto, jest wiele stron, ktore wyswietlaja stosowny komunikat, gdy ktos odwiedza ich strone z przegladarki Internet Explorer, apelujacy o zmiane przegladarki na alternatywna. Jakos nie zauwazylem nigdzie zadnego flame war na ten temat. Czy te strony odnosza przez te komunikaty i ograniczenia znaczne straty? Najwyrazniej nie, skoro funkcjonuja latami i nie uginaja sie pod naporem krzykaczy.

Zarzut ograniczania wolnosci i praw itnternauty przez nasza polityke reklamowa jest jednoznacza proba przygotowania pewnego frontu walk na lini cba.pl - "lewicowi" internauci. Zakladajac konto na cba.pl zatwierdzasz regulamin, musisz sie liczyc z takimi "niespodziankami". Akceptujac regulamin musisz brac pod uwage, ze wspomniana reklama bedzie musiala w jakis sposob zostac zaakceptowana przez potencjalnego odwiedzajacego. Czy on zablokuje reklame, czy nie, pasek o wysokosci ca. 100px bedzie na samej gorze strony.

Cba.pl, w przeciwienstwie do konkurencji, nie zasypuje was masa uciazliwych, pstrokatych, migajacych reklam z dzwiekiem, zaslaniajacych tresc wlasciwa strony. Mimo tego oferujemy uslugi na wysokim poziomie jak na trudny rynek w ktorym sie poruszamy. Komunikat jest potrzebny, jesli wy, nasi uzytkownicy chcecie zachowac dobry i darmowy serwer. Cba.pl istnieje juz niemal 5 lat, co jest sporym osiagnieciem. Dlaczego? Bo darmowe hostingi przewaznie dorzucaja z czasem wiecej reklam, lub dodaja platne opcje, lub w ogole przechodza tylko na komercyjne rozwiazania. Szanuje twoja opinie ale jestes w bledzie, po prostu.

Co sie tyczy mojej narzeczonej to zapytam sie jej dzisiaj czy ma chec wziasc udzial w tej dyskusji, z pewnoscia ja sledzi.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: juice »

dociekliwy - fuma był wobec Ciebie normalny, czemu się tak oburzasz? fuma reprezentuje zdanie cba i popieram go jak najbardziej, a komentarz prawny moim zdaniem jest jak najbardziej celny.

JEŚLI kilka osób się wyniesie a kilkaset wyłączy ten filtr to i tak dla hostingu będzie to lepsze. Posiadanie nieskończonej ilości kont i zero zysków nie jest sensownym modelem biznesowym, po prostu.

Natomiast nie chcę tutaj udawać, że zdanie użytkowników nie ma dla mnie znaczenia, oczywiście że ma. Nie ma użytkowników = nie ma hostingu. Ktoś już sobie odszedł - trudno, przy ponad 300 000 kontach i kilkuset nowych użytkowników dziennie (i sporo też odchodzi na płatne hostingi itp.), nie jest to duża różnica.

Ale chciałbym być uczciwy wobec większości i zapewniam że:

1) jeśli dany eksperyment nie przyniesie zysków, zostanie zlikwidowany, bo nie ma sensu kogokolwiek męczyć bez efektów.
2) jeśli zostanie na stałe, rozważę różne warianty, łącznie z takim żeby go wyświetlać rzadziej
3) będę słuchał co macie do powiedzenia, jeśli przyniesie zyski ale będzie wam naprawdę przeszkadzał i mnie przekonacie do tego (na litość boską nie paragrafami!!! bo to jest komiczne) to również go zdejmę

Prawa w to nie mieszaj, bo prawnie zapewniam że mam takie prawo to zrobić. Moralnie? To jest jedynie pytanie

Ja stoję na stanowisku że unikanie wyświetlenia reklam na darmowym hostingu który z tego żyje nie jest ok, ale słucham również waszej argumentacji.

To naprawdę nie zostało wyryte w skale, to jest tylko eksperyment na razie. Cierpliwości.
ODPOWIEDZ