Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!

Czy wprowadzenie odpłatnego zdjęcia reklamy to dobry pomysł?

Tak, chętnie skorzystam
8
40%
Tak, ale tylko pod warunkiem lepszej jakości usługi
1
5%
Tak, ale tylko jeśli transfer pozostanie bez ograniczenia
4
20%
Może, ale ja i tak pozostanę przy darmowym
4
20%
Nie, skupcie się na darmowym hostingu
3
15%
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 20
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1664x936

Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: juice »

Od dawna ten temat się pojawiał i chciałbym was spytać, co sądzicie o takiej usłudze?

Chciałbym podkreślić że aktualnie rozważam opcję darmowego hostingu z opcją płatnego zdjęcia reklamy. Czyli nie dostajecie innej usługi o wyższej jakości (nie przenosimy waszego konta na lepsze serwery, nie macie dostępu do całodobowej telefonicznej obsługi klienta itp.) i płacicie jedynie za zdjęcie reklamy - i za tą usługę płacicie. Nie za hosting, który pozostaje darmowy i na takim samym poziomie na jakim jest. Nie macie większych praw od bezpłatnych użytkowników, możecie natomiast bezwzględnie wymagać braku reklamy na stronie.

W przypadku ewentualnego padu, oczywiście ważność konta bez reklamy zostałaby przedłużona.

Czyli wszystko pozostaje tak jak jest - minus reklama i prawdopodobnie plus ograniczenie w transferze. (Niestety, bez tego przeniesie się jakaś straszliwie popularna strona i przeciąży serwer. Jak będzie musiała płacić za transfer to nam to da pieniądze na rozwój itp. i dołożymy tyle sprzętu żeby wytrzymało wszystko)

Oczywiście dla tych którzy nie chcą nic zmieniać, WSZYSTKO POZOSTANIE BEZ ZMIAN, ŁĄCZNIE Z NIEOGRANICZONYM TRANSFEREM. (ale i z reklamami)

Czyli płacicie ileś tam zł SMSem, albo płatnością online, przelewem etc. i reklama znika na miesiąc a do panelu dostajecie licznik transferu. i np. opcje 1GB/mies. , 10GB/mies. itp.

EWENTUALNIE jeśli wolicie bez limitu transferu, to opłata jest wystarczająco wysoka aby to zrekompensować. (lub po prostu 3 opcja, bez limitu i odpowiednia cena)

opcja oddzielnego serwera dla premium klientów/supportu itp. na razie nie wchodzi w grę, ale dajcie znać jeśli tylko na coś takiego się godzicie.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x320

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Venite »

Brak limitu transferu to jedna z kluczowych opcji cba, nie chciałbym żeby znikła :(
Zależy jakie koszty by wchodziły. Pewnie drogo, bo 10,98 [czy tam 11zł] sms-em na miesiąc raczej odpada, no nie? Nie chodzi jednak o to, tylko o zmianę rozmiaru reklam, albo reklam na boku strony, nawet jako fixed zakotwiczone. Do samych reklam ja nic nie mam, jednak taka opcja mogłaby być... =)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1664x936

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: juice »

coopra pisze:Brak limitu transferu to jedna z kluczowych opcji cba, nie chciałbym żeby znikła :(
Zależy jakie koszty by wchodziły. Pewnie drogo, bo 10,98 [czy tam 11zł] sms-em na miesiąc raczej odpada, no nie? Nie chodzi jednak o to, tylko o zmianę rozmiaru reklam, albo reklam na boku strony, nawet jako fixed zakotwiczone. Do samych reklam ja nic nie mam, jednak taka opcja mogłaby być... =)
*nic a nic* nie zniknie dla darmowych klientów.

rozmawiamy tylko i wyłącznie o ewentualnych płatnych.

Nie ma limitu transferu teraz na cba dlatego, że czym więcej osób wchodzi na wasze strony (i wykorzystuje transferu) tym więcej ogląda reklamy. W przypadku braku reklam, nie ma takiej zależności, więc trzeba wprowadzić inną, np. ograniczenie transferu. Inaczej jedna strona będzie płaciła ileś tam zł jak każda inna, a generowała 100 razy większe koszty.

Zmiana rozmiaru nie jest możliwa, samodzielne ustawienie jej też nie wchodzi w grę, to wszystko jest zbyt skomplikowane na 500 000 różnych stron, aby to zautomatyzować (a tylko automatyzacja tutaj ma sens). Jeśli każdy by sam wklejał reklamę to większość by jej nie wkleiła. Lub zasłoniła. itp.
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Chłopek »

Odpowiada mi pierwsza opcja, oczywiście jeżeli oplata będzie w rozsądnej cenie.

Idealna jednak była stara forma reklamy-wąski, nie nachalny baner, tak jak kiedyś. Wtedy wilk był syty i owca cała :D bo reklama sobie była ale nie irytowała swą mega wielkością.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x320

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Venite »

niestety to też prawda. Uczciwość jest wątpliwa. :/
Doceniam Wasze starania =)
Szkoda, że reklama nie może być tak jak u was na Forum - mam pod headerem puste pole, a nad nim wygląda dość nieładnie. Ale i tak dużo dajecie. Ku swojemu zdziwieniu, uruchomiłem tutaj Dolphina 6... ;)
Za wasze starania należy się wielki PLUS.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: piwo »

Hosting jest naprawdę dobry.
Co do zdjęcia reklam - dokładnie ten sam pomysł mi chodził po głowie parę dni temu.
{$signature}
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Urlich »

Mamy pytanie skoro ma coś być płatne to jak wtedy bedzie darmowe
wałkujecie coś na co juz administracja dała odpowiedż.I teraz sobie zabawe wprowadziła :mrgreen:

to temacik chyba tylko po to aby sobie dodać brakującego 15 sensownego posta po 3 miesiącach pobytu i zareklamować strone :lol2:

bo jeśli masz zapłacić 30 dychy za miesiac czy rok to tym samym masz własny opłacony hosting za tą cene
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: piwo »

Nie no, mowa jest że "opcjonalnie" jak komuś się tu podoba ale mu się reklamy nie podobają.
{$signature}
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1664x936

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: juice »

Urlich pisze:Mamy pytanie skoro ma coś być płatne to jak wtedy bedzie darmowe
wałkujecie coś na co juz administracja dała odpowiedż.I teraz sobie zabawe wprowadziła :mrgreen:

to temacik chyba tylko po to aby sobie dodać brakującego 15 sensownego posta po 3 miesiącach pobytu i zareklamować strone :lol2:

bo jeśli masz zapłacić 30 dychy za miesiac czy rok to tym samym masz własny opłacony hosting za tą cene
to jest pewien problem - wycenić to na tyle interesująco żeby opłacalo się obu stronom.

Płatne hostingi często padają i wiele rzeczy nie obsługują, oczywiście nie wszystkie, ale bardzo wiele jest takich. Albo znikają razem z zawartością i kasą. Nie jeden serwis się przeniósł na cba uciekając z płatnego hostingu który zniknął, uznali że skoro płacą i nic nie mają to wolą przynajmniej nic nie płacić. Oczywiście nie każdemu się to przytrafia, ale nie wierzyłbym tak bardzo w całe marketingowe bzdury. Każda złotówka wydana na reklamę, to jest złotówka mniej wydana na serwery/łącza/obsługę/itp. i jedynie budowanie jakiegoś iluzorycznego wizerunku. (Który taniej i lepiej budować jakością, ale to wymaga czasu a inwestorzy są niecierpliwi...)

Oczywiście są też i przyzwoite płatne hostingi, ale nie są bardzo tanie.

Aby oferta miała sens musiałaby być w miarę skromnie wyceniona, ale i bez przesady, bo inaczej więcej na tym straci cba niż zyska. (najlepsi klienci którzy generują najwięcej ruchu, przejdą na płatne opcje i na tym stracimy, a najmniejsi i tak nie kupią nic bo będzie za drogo)

Zamiast transferu byłby pewnie limit odwiedzających. W ten sposób ludzie nie będą linkowali ciężkich plików do drugiego, ale za to darmowego konta na cba. np. do 2000 odwiedzających kosztuje tyle, od 2000 do 10000 tyle, a od 10000+ tyle... (ewentualnie inne przedziały i odpowiednie ceny)

To też o wiele korzystniejsze dla was - nie wejdzie wam konkurencja/ktoś kto was nie lubi i nie nabije transferu tak żeby wam konto wyczerpać. (żaden problem w czasach gdy internet w domu nie ma ilościowych limitów transferu).

Czyli można powiedzieć hosting bez reklam i bez limitu transferu! brzmi świetnie marketingowo! zaczynam chyba się uczyć... ;) info o limitach odwiedzin się zamieści gdzieś na dole czcionką kilku pixelową ;)

Żartuję oczywiście. Nie zrobimy tak bo stawiamy na otwartość i uczciwość, której wielu hostingom często brakuje.

Zatem opcja iluś tam odwiedzin i to wykupujesz, jak ktoś już wejdzie to może ściągać ile wlezie z twojej strony.

Cały czas się zastanawiam czy znajdzie się wystarczająco dużo osób, które by to kupiły...
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Venite »

juice , tu niestety nie ma gwarancji i to jest zonk. Ja dopiero uczę się robić strony, więc musiałbym się wybić = mieć dużo odwiedzin = opłacalnie dla mnie zdjąć reklamę. Innej opcji nie ma...
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Urlich »

juice
Strona jak ją nazwiemy gdy wybije się i bedzie miała popyt i zysk pójdzie sobie z darmowego hostingu.Oczywiście mam na myśli na ten dobry hosting a mały serwerek 2 GB dziś kosztuje rocznie śmieszne pieniążki i w myśl zasady Wolnoć Tomku w swoim domku "zwycięży
nie ma to tamto.
Nie wspomniałeś o konsekwencjach zerwania umowy-Bo jakieś zabezpieczenie musiałoby być,aby nie być stratnym!
na minimum rok -prawda?
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
Chłopek
Posty: 261
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:42:29
Strona na CBA.pl: www.zuziawdrodze.cba.pl
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Chłopek »

Nie wiem jak to działa i może palnę gafę :D ale nie było by najprościej (w efekcie bardziej opłacalnie) dla cba zdobyć takiego twórcę/dostawce czy kto to w ogóle jest, reklam który by miał je takie jak kiedyś- wąski baner na górze? Nie trzeba by kombinować czy cba płatne, czy nie, niezadowoleni by nie zmieniali hostingu i.t.d.
Bo chyba głównie o to chodzi, że obecna płachta użytkowników nie zachwyca a wyjściem z tego było by płacenie za jej zdjęcie.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1664x936

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: juice »

Urlich pisze:juice
Strona jak ją nazwiemy gdy wybije się i bedzie miała popyt i zysk pójdzie sobie z darmowego hostingu.Oczywiście mam na myśli na ten dobry hosting a mały serwerek 2 GB dziś kosztuje rocznie śmieszne pieniążki i w myśl zasady Wolnoć Tomku w swoim domku "zwycięży
nie ma to tamto.
Nie wspomniałeś o konsekwencjach zerwania umowy-Bo jakieś zabezpieczenie musiałoby być,aby nie być stratnym!
na minimum rok -prawda?
na własnym serwerze to się trzeba znać, żeby go założyć i skonfigurować optymalnie. to jednak nie to samo co hosting.

ale trochę racji zapewne masz, zatem nasza oferta byłaby na każdą kieszeń. w użytkowników premium na razie nie ma co celować, racja.

i teraz kilka zasad: nie, nie byłoby żadnych umów na rok. osobiście mnie wkurzają te zobowiązania na rok czy dwa. na cba byście mogli sobie na miesiąc wykupić zdjęcie reklamy i tyle. nie podoba się to nie. podoba się to się płaci dalej.

Ale... bardzo ważna zaleta, któej nie da Ci żaden płatny hosting - w momencie przekroczenia planu wizyt/transferu/cokolwiek, konto nie zostaje zablokowane, po prostu pojawiają się reklamy. To duży plus, bo wiele osób zapomina o swoich stronach (tych nie premium, niefirmowych) mimo że mają oglądalność, a ludzie jedyne co widzą to 'bandwidth exceeded' itp. Tego nie daje żaden płatny polski hosting , a przynajmniej z tych co z nam. Po wygaśnięciu konto nadal działa, ludzie nadal korzystają z hostingu itp. To jednak jest dość wyjątkowa oferta moim zdaniem (jak na polskie warunki)

co do cen, to może was zaskoczę. ale nie chcę nic obiecywać, chcę to wszystko policzyć, ale wyczuwam że wymagania są spore żeby was 'kupić' ;)

jedno jest pewne, będziemy tańsi niż home. Chociaż z ich supportem technicznym miałem do czynienia (żona miała konto). Zapewniam że na cba.pl są o wiele bardziej profesjonalne porady o wiele bardziej zaangażowanych ludzi NA OGÓŁ. Minus to taki że nie zawsze i czasem nikt nie odpowie na pytanie, ale rzadko to się zdarza. Jednak telefoniczni konsultanci nie mają często bardzo wysokiej wiedzy technicznej. I jak zrobisz błąd w swoim skrypcie to Ci nikt nie pomoże (przeczyta Ci ktoś Twój własny kod PHP i znajdzie błąd? wątpie), a tu owszem. Może nie zawsze i może jak jesteś niekulturalny to Cię wykopią i wyśmieją, podczas gdy konsultant musi znieść i chamstwo, ale kultura to chyba niezbyt wygórowana cena.

Taka prawda, często ludzie mający płatne hostingi i tak szukają pomocy na darmowych forach tematycznych. Takie fora są o wiele częściej spawdzonym źródłem informacji niż konsultant. Ale może macie inne doświadczenia...
Urlich
Posty: 1624
Rejestracja: 05 sty 2011, 07:21:43
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Urlich »

juice pisze: na własnym serwerze to się trzeba znać, żeby go założyć i skonfigurować optymalnie. to jednak nie to samo co hosting.
Dobry hosting to nie tylko home,w chwili obecnej jest taka konkurencja,że Ludzie z głową obniżają ceny aby przyciągnąć klienta i są to na prawde solidne firmy,ale i są po 200 za 2 GB które należy szeroko omijać
Powiedz co to jest 100-120 złoty rocznie za 2 GB,nawet za te pieniądze porządnego grilla nie zrobisz na 4 osoby..a znam za 50 2GB i co to przekroczen itp wystarczy sie dogadać,są alerty sms i tel.naziemnej itp..(nie dotyczy zapominalskich o własnych WWW)
juice pisze: Taka prawda, często ludzie mający płatne hostingi i tak szukają pomocy na darmowych forach tematycznych
Wiele osób sie dokształca również...
juice pisze: i teraz kilka zasad: nie, nie byłoby żadnych umów na rok. osobiście mnie wkurzają te zobowiązania na rok czy dwa. na cba byście mogli sobie na miesiąc wykupić zdjęcie reklamy i tyle. nie podoba się to nie. podoba się to się płaci dalej.
Acha ,no tak opcja to rozumiem,zgadza sie Ktoś ma ochotę zdjąć reklamy,bo strona dobrze prosperuje,nie ma awari itd,o ile to wychodzi taniej to owszem ..Lub po prostu nie opłaca sie przenieśc bo nie można,a zlecenie przeniesienia kosztuje,ze..masakra pomyśleć.
juice pisze: co do cen, to może was zaskoczę. ale nie chcę nic obiecywać, chcę to wszystko policzyć, ale wyczuwam że wymagania są spore żeby was 'kupić'
Powiem Koledze,że to wszystko na rozmowach sie ,zakończy..no może sie mylę..no może na początku...no i kilka form płatności w tym i SMS( choć operatorzy sms pozostawiaja wiele do życzenia co do ich prowizji)
Mam kilka hostingów i tych lepszych i tych gorszych( na gorszych testuje..i mam w rodzinie Kogos kto tam szaleje..,aż dziw ,ze nic nie siada...szczegóły pominę)i powiem ,że nie narzekam..bo o nich nie zapominam,skoro ktoś zapomina o własnym WWW (tak to nazwe) no to wszystko mówi za siebie..prawda?

Szczerze...?Ja spróbowałbym,a może akurat,zawsze przecież mozna sie wycofać.
Nie czekaj za długo,bo sie przypali...
Nie potrafisz znieść krytyki?.. Prawdziwy zwycięzca nie boi się ani nagich faktów, ani krytyki.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mobile 240x320

Re: Odpłatna funkcja zdjęcia reklam

Post autor: Venite »

Zgadzam się z Urlichem. Nie ma co czekać. Jeśli jednak brak reklam będzie koszta rzędu 20-30zł, to nie wiem czy nie lepiej przenieść się na płatny regularnie hosting za sms pokroju Boo albo Bóg wie jeszcze co. Żeby nie było cen jak w drogiej perfumerii, tylko raczej tanim markecie. :P
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ