Problem z połączeniem z serwerem za pomocą Total Comander

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
marcinski
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2009, 17:00:27
Strona na CBA.pl: zuraw1928.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x800

Problem z połączeniem z serwerem za pomocą Total Comander

Post autor: marcinski »

Zauważyłem sporą niedogodność przy łączeniu się z serwerem przy pomocy TC. Drugi raz w ciągu tygodnia zdarza się tak że program nie może się połączyć z serwerem - najpierw się łączy i jest ok a później nie może nawiązać połączenia. W tym samym czasie gdy TC nie może się połączyć mogę się dostać na serwer przez stronę www, więc serwer działa. Skąd ten problem z łączeniem się przez TC? czy mam oczekiwać że tak już będzie, czy jak to z tym jest?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Problem z połączeniem z serwerem za pomocą Total Comander

Post autor: juice »

ktoś napisał bardzo skutecznego i niebezpiecznego wirusa do logowania wszystkiego co wpiszecie na klawiaturze (łącznie z hasłami do kont bankowych, poczty, gier itp. itd.)

Miejsce na zbieranie danych wybrał konto na cba... Niestety ilość komputerów zarażonych w Polsce jest przeogromna i każdy próbuje się zalogować na to już dawno nieistniejące konto. Mamy setki prób połączeń na sekundę na ogół z neostrady, netii itp. itd. To swego czasu powodowało kompletne przeciążenie się ftp.

musieliśmy napisać program, który automatycznie banuje ip przy próbie zalogowania się na określony login (użyty w wirusie)

Niestety czasem to IP jest DZIELONE razem z innymi użytkownikami - tak jak w Twoim przypadku, korzystasz z umts ery, która stosuje niestety jedno IP dla wielu wielu swoich klientów. jeden z nich był zarażony wirusem i został zbanowany.

Nic a nic nie mogę na to poradzić, zgłoś się do Ery aby podeszli poważniej do swoich klientów i oferwali im zewnętrzne ip tak jak to robi Netia, TPSA, GTS-Energis itp. itd.

postaramy się zmniejszyć długość bana, ale to wszystko...

możesz jeszcze po prostu korzystać z webftp http://cba.pl/panel/tools/filemanager/ w razie gdy nie masz dostępu.
marcinski
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2009, 17:00:27
Strona na CBA.pl: zuraw1928.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x800

Re: Problem z połączeniem z serwerem za pomocą Total Comander

Post autor: marcinski »

"postaramy się zmniejszyć długość bana,"


od 3 dni nie mogę się zalogować TC na serwer.... jest to utrudnienie spore i wystawiającę moją cierpliwość na dużą próbę... przez webftp ... bo wrzucanie całych katalogów jest bardzo uciążliwe..

Czy zatem mogę prosić o zmniejszenie długości bana jak to zostało powidziane w powyższym poście. ...
z góry dziękuję
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Problem z połączeniem z serwerem za pomocą Total Comander

Post autor: fuma »

marcinski mozesz zmienic port z 21 na 210 o czym juz wielokrotnie wspominano na forum.
marcinski
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2009, 17:00:27
Strona na CBA.pl: zuraw1928.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x800

Re: Problem z połączeniem z serwerem za pomocą Total Comander

Post autor: marcinski »

OK dzięki bardzo za pomoc, działa
ODPOWIEDZ