Faq Mambo i Joomla

Konfiguracja cmsów Joomla i Mambo.
cygi
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:44:15
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: cygi »

Gromed pisze:postępując zgodnie z instrukcjami w Sieci [odpowiednie CHMODy, etc] oraz tego co jest w FAQ da się zainstalować joomla!; ja zainstalowałem ją bezproblemowo
Jestem początkującym w stronach www, serwerach, itp. Znam trochę HTML, ale tylko trochę. Założyłem konto na cba.pl i zabrałem się za wgrywanie joomli bo mi ja polecono. Od samego początku schody. :wink: ale nic dla chcącego nic trudnego. Poszperałem pozmieniałem prawa dostępu i większość problemów rozwiązałem. Mimo to jest kilka rzeczy o których nie znalazłem informacji, ani w FAQ na stronie cba.pl ani tu na forum.

1 ) już wiem że nie mam się tym przejmować


Obrazek


2 ) ale co z tymi dwoma ?? czy bez tego joomla będzie działać poprawnie ?? Jeśli nie to gdzie dokonać zmian ??

Obrazek
Obrazek


Mam nadzieję na waszą wyrozumiałość i jasną odpowiedź. Nie każdy ma tyle czasu aby przetrząsać cały internet i dziesiątki forów.

Z góry dzięki.
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

Będzie działać wszystko dobrze ;)
NULL
cygi
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:44:15
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: cygi »

dzięki wielkie
pozdrawiam
bbi
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2008, 14:08:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: bbi »

---------- 15:42 25.01.2008 ----------

normalne działanie i instalacja komponentów oraz innych elementów to hoł hoł dla ¦w. Mikołaja - nic normalnie nie działa, xml wywala błędy i itd. Dla greenhorns to ten serwer niestety nie jest -
ale próbujemy dalej - tym razem z Joomla 1.5 stable!

A to że nie napisałem nic nowego... hm... bo nic nowego niestety nie ma - a jest to porada kolego w jednym wątku - można opisać dla TYCH co z tego korzystają - zresztą co ja cię miszczu bede uczył - sam wiesz - napiszesz pewnie szukaj w google... albo co innego... To ma być TUTAJ czyli FAQ dla Joomla mambo, a nie porozpiernicznae po wątkach - od tego jesteś moderatorem, żeby to robić, tz. kierować ludzi na odpowiedni tor lub po prostu kasować pierdoły! i podpowiadać ludziom o co kaman... - bo co to za moderator (czyli ustawiacz) co nie zna swojej roboty? hę się pytam - z całym szacunkiem pozdrawiam serdecznie! Serwer sprawia problemy i to trzeba okiełznać - ale jak? Stąd te pytania naszych pobratymców. Jeden normalny poradnik dał by radę - a w FAQ nic sie nie zmienia miszczu... zresztą co ja bede gadał... walcie śmiało do moderatora on wam pomoże hehe!

---------- 16:20 ----------

1.5 - zwał jak zwał stable - idzie jak po maśle na cba - ale w firefoxie niestety nie da sie skopiować wsadu do configuration.php hihihi - i kuku znów... no ale przecie to za darmoche - męczcie sie szanowni, męczcie - może zostaniecie ukrzyżowani wkrótce.... :devil:
slaweks1992
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2008, 20:16:20
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Pomocy

Post autor: slaweks1992 »

<akwariumslodkowodne.cba.pl>

Wystąpił błąd bazy danych: Access denied for user 'akwarium'@'%' to database 'Slawek1992' SQL=CREATE DATABASE `Slawek1992`

Wyskakuje mi takie okienko jak juz wpisalem hosta nazwe mysql ite inne.

Co to znaczy - jak to zarzegnać?
wargo
Posty: 633
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:22:52
Lokalizacja: pleszew
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 800x600
Kontakt:

Post autor: wargo »

slaweks1992
Nazwa hosta:mysql.cba.pl
Nazwa bazy danych:
akwariumslodkowodne_cba_pl
NULL
se_b_ek
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2008, 21:59:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: se_b_ek »

Przecie można dać w aplikacjach do zainstalowania w panelu administratora/użytkownika najnowszą wersję joomla pl i wszystko - jeden klik i mam joomlę.

zgadzam sie!
to by wszystkim uprosciło sprawe... :(

jak mam na koncu skopiowac kod
jak nie da sie kliknac kopiuj w FF :evil:

ja sobie z tym poradziłem...
zrobilem w IE ;/

ale jest jeszcze 1 sprawa
mam po ang ale jezyk mam zaznaczony PL

mam taki blad

Kod: Zaznacz cały


Following PHP Server Settings are not optimal for Security and it is recommended to change them:

    * Joomla! "Register Globals Emulation" setting is `ON`.   To disable Register Globals Emulation, navigate to Site -> Global Configuration -> Server, select `OFF`, and save.
      Register Globals Emulation is `ON` by default for backward compatibility.

Please check the Official Joomla! Server Security post for more information.
 
jak wejde Global Configuration w pokazuje sie configuration.php is : Unwriteable


a jak wchodze w Global Configuration -> Server, select `OFF`, and save. i daje save pokazuje sie

An Error Has Occurred! Unable to open config file to write!

EDIT:

ok pokombinowalem i bledu juz nie ma...

ale dalej mam po ang chociaz mam zazaczony PL w ustawieniach :/
jed94
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2008, 15:42:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Pomocy!!!

Post autor: jed94 »

Spróbowałem być kreatywny i wrzuciłem całą instalkę joomli! na mój FTP na cba.pl i udało mi się wszystko, tylko z jednym szkopułem, ponieważ po zainstalowaniu joomli i wrzuceniu pliku configuration.php (który mi napisało że jest wymagany) oraz po usunięciu katalogu istalacyjnego nie mogę się zalogować, podaję moje aktualne dane(login i hasło) i stronka (www.mójadres.cba.pl/administrator/index.php) pokazuje "Invalid Session". wcześniej taką samą operację wykonałem na krasnalu i wyszło prawidłowo.

Może ktoś mi pomóc i napisać czemu tak się dzieje...

i dodam jeszcze że nie wiem co zrobić z tą bazą w db4free (jej nie używałem). a napisano w pierwszym poście że coś z nią trzeba zrobić, więc założyłem tą bazę ale jej nie użyłem(może w tym tkwi problem...)
CHCESZ MIEæ FAJNE PODPISY NA FORACH http://www.podpost.kgb.pl
g-p
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2009, 20:35:27
Strona na CBA.pl: g-p.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Faq Mambo i Joomla

Post autor: g-p »

zainstalowałem joolla 1.5.3 ... i wszystko fajnie, tyle że nie mogę zainstalować spolszczeń. za każdym razem dostaję komunikat Warning!
- Failed to move file
(i joomla i spolszczenia z płyty komputerświata tak więc powinny byś OK).
Wszystko OK, tyle że nic nie działa :-(
pomóżcie proszę!
monk
Posty: 556
Rejestracja: 11 sty 2009, 12:14:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Faq Mambo i Joomla

Post autor: monk »

Ustaw CHMODy dla odpowiednich katalogów i poszukaj na wikipedii co to jest, potem w google jak je ustawić.
g-p
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2009, 20:35:27
Strona na CBA.pl: g-p.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Faq Mambo i Joomla

Post autor: g-p »

dzięki (jako że jestem jestem początkującym gejratykiem ;-) ) nie bardzo wiem co zrobiłem, ale zrobiłem (pozmieniałem na czuje kody na 777) i działa.
Nie bardzo wiem czemu, ale przynajmniej zaplecze jest po polsku, jutro ciąg dalszy walki ;-)
mar3
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:45:02
Strona na CBA.pl: http://www.znajdzksiazke.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 800x600

Re: Faq Mambo i Joomla

Post autor: mar3 »

Gdzie moge znalezć to chmod
Badyl21
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2009, 20:17:40
Strona na CBA.pl: wieruszow.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Faq Mambo i Joomla

Post autor: Badyl21 »

Mam problem postawiłem bazę na /www.db4free.ne i chce skonfigurować joomla i ma problem co nie wpisze to wyskakuje błąd
co mam wpisać:
Nazwa serwera
Nazwa użytkownika
Nazwa bazy danych

---- EDIT ----

Mam problem postawiłem bazę na /www.db4free.ne i chce skonfigurować joomla i ma problem co nie wpisze to wyskakuje błąd
co mam wpisać:
Nazwa serwera
Nazwa użytkownika
Nazwa bazy danych
Alevin
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2009, 17:33:36
Strona na CBA.pl: http://typer-cfcpoland.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Re: Faq Mambo i Joomla

Post autor: Alevin »

Mam dziwny problem :/
Na stronie http://typer-cfcpoland.cba.pl chciałem zmienić logo strony. Zrobiłem sobie grafikę o takich samych wymiarach i w takim samym formacie (zapisałem tą co jest teraz i dodałem godło Chelsea), i chciałem włożyć przez FTP do folderu templates/siteground86/images (tam znajduje się obecna grafika) lecz nie mogłem ani usunąć starego ani nawet zmienić jego nazwy, ani wgrać nowego :/ nie mogłem też zmienić chmod, nie wiem dlaczego :/ próbowałem przez FileZilla (zawsze tego uzywam, dotychczas nie zawodziło), Total Commander oraz przez klienta FTP w panelu cba.pl.
Może mi ktoś pomóc?
ODPOWIEDZ