List Otwarty! prośba

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!

co sądzisz o wyskakującym oknie i w nim zawartej informacji?

należy je usunąć
10
26%
uważam go za ograniczanie praw człowieka
4
10%
uważam go za atak na wolność oprogramowania i dodatków GNU
4
10%
powinno zostać
6
15%
uważam że to dobry pomysł i zgodny z prawem
5
13%
uważam że to dobry pomysł i zgodny z normami społecznymi
10
26%
 
Liczba głosów: 39
Awatar użytkownika
Majsin
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2009, 16:29:19
Strona na CBA.pl: http://www.majsin.cba.pl/
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: Majsin »

Dobra, ja też się wypowiem na temat wyskakującego okienka po włączeniu Adblocka...

Z początku chcę zaznaczyć, że nie jestem przeciwnikiem komunikatu, a ewentualną zmianą jego formy.
Przyjęta strategia ogólnie nie jest zła, dla mnie to zrozumiałe, że CBA.PL dąży do zarabiania poprzez wyświetlanie reklam, wyskakujące okienko jest jednak trochę bardziej irytujące niż nawet reklamy (które nawiasem poprzez to, że są bez dźwięku i tylko na górze nie są uciążliwe dla odwiedzających). Chciałbym, aby administracja rozważyła, zamiast wyskakującego okienka umieszczenie napisu w miejscu reklamy, zmniejszyłoby to uciążliwość wciskania "OK", ale cel pozostałby. Rozumiem również, że pewnym celem jest większa uciążliwość samego komunikatu niż reklamy, co jest również zrozumiałe, ponieważ za komunikat nikt nie płaci, dlatego samo okienko komunikatu rozumiem. Jednak ograniczenie wyświetlanie przynajmniej raz na dobę byłoby również dobrym rozwiązaniem, bo wbrew temu co piszę w komunikacie, przeglądarki zamyka się i wchodzi "od nowa" na internet częściej niż raz na dobę, a więc i komunikat jest wyświetlany częściej, co tylko zniechęca ewentualnych stałych oglądaczy.

Nie wątpię, że ten komunikat zwiększy wasze dochody, jak również, że kilku użytkowników może przez nich odejść lub zniechęcić się dlatego mam nadzieję, że rozważycie moje propozycje.

Ogólnie działanie CBA.PL w celu zachęcenia do oglądanie reklam popieram, ponieważ większy dochód=lepszy hosting(który i tak uważam za bardzo dobry), same okienko jest jednak trochę irytujące. (chociaż i tak mogło być gorzej więc...).
Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: fuma »

Ciekawy pomysl i jezeli mam byc szczery podoba mi sie ;] Nie wiem czy sa ku temu mozliwosci techniczne, ale wedlug mnie pomysl godny przemyslenia.
Awatar użytkownika
Majsin
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2009, 16:29:19
Strona na CBA.pl: http://www.majsin.cba.pl/
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: Majsin »

Cieszę się, że komuś przypadł mój pomysł (z wyświetlaniem komunikatu na miejscu reklamy) do gustu. Dodatkowo myślę teraz, że sam "suchy" tekst w takiej formie mógłby być nieefektywny, ale może hasło w stylu: "Wspomóż CBA.PL dodaj GOOGLE ADSENCE do wyjątków Adblocka. Po szczegóły kliknij..." może byłoby efektywne i mało natrętne.
Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: fuma »

ale w takim wypadku tresc i miejsce musialyby byc na tle wyroznione, zeby rzucaly sie w oczy :P Wiec trzeba sie zastanowic, co bedzie bardziej przyjemne, komunikat na sesje czy staly rzucajacy sie w oczy napis :P
Awatar użytkownika
Majsin
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2009, 16:29:19
Strona na CBA.pl: http://www.majsin.cba.pl/
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: Majsin »

Zależy jak bardzo rzucałby się ten napis w oczy, a nawet nie sam napis tylko jego tło. Bo jeśli byłoby to w formie, np,: na czarnej stronie różowe tło a na tym błyszczący zielony napis, to większość woli kliknąć "OK". Jeśli natomiast baner z napisem byłby na miejscu reklamy, tło byłoby w miarę dopasowanie do tła strony, a napis na nim wyraźny, ale nie przeszkadzający (nie "kłujący" w oczy) w oglądaniu strony, to myślę, że byłoby to mniej uciążliwe niż wyskakujące okno i klikanie "OK". Wszystko jest przecież do wytestowania, przedyskutowania czy ewentualnej ankiety na ten temat.
Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera.
kropek4767
Posty: 177
Rejestracja: 31 sie 2008, 08:16:25
Strona na CBA.pl: http://www.kropek4767.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: kropek4767 »

Ja popieram pomysł w tej formie, ze względu na fakt iż wykupienie serwera + domena jest i będzie zawsze droższe niż jedna mała reklama na stronie cba.pl, a niema co ukrywać, że jest to jeden z najbardziej rozbudowanych darmowych hostingów.

Jeśli ktoś blokuje reklamy (zwłaszcza w tak mało inwazyjnej formie), z których utrzymuje się hosting to powinien brać takie rozwiązanie pod uwagę, to jest dla naszego dobra a nie przeciwko nam, po co mi strona której nikt nie zobaczy bo hosting padł z braku pieniędzy na utrzymanie. Jestem ciekaw jaka by była reakcja gdyby się okazało, ze nagle trzeba zapłacić za korzystanie z usług cba.
Poprzez błędy człowiek dąrzy do doskonałości
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: fuma »

kropek4767 pisze: Jestem ciekaw jaka by była reakcja gdyby się okazało, ze nagle trzeba zapłacić za korzystanie z usług cba.
Ano powstalbym kolejny list otwarty ;) "Przeciez cba.pl mialo byc darmowym hostingiem!!!!" :P
kropek4767
Posty: 177
Rejestracja: 31 sie 2008, 08:16:25
Strona na CBA.pl: http://www.kropek4767.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: kropek4767 »

No i tu powinniśmy zakończyć rozważania na ten temat, "bo w życiu niema nic za darmo"!
Poprzez błędy człowiek dąrzy do doskonałości
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: juice »

niestety póki co nie widzę znaczącej różnicy w dochodach, dość mała jest. może niewarta złości użytkowników?

nadal uważam, że mamy prawo to robić, ale jeśli to nie daje efektów, to dla jakichś minimalnych dochodów nie opłaca się kogokolwiek zrażać do cba

ktoś kto nienawidzi reklam nie przestraszy się jednego okienka raz na jakiś czas, niestety. Trzeba by było to okienko wyświetlać na każdej podstronie za każdym razem jak coś kliknie żeby to odniosło skutek, ale wtedy nie byłoby to fair w stosunku do użytkowników.
Awatar użytkownika
BAT
Posty: 13
Rejestracja: 29 sie 2009, 11:18:49
Strona na CBA.pl: http://www.mglistewyspy.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1366x768
Kontakt:

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: BAT »

Jeśli mogę się wtrącić... Wydaje mi się, że skoro administracja postanowiła wypróbować pomysł z komunikatem, to by zobaczyć jakieś wyniki, powinna pomysł podtrzymać przynajmniej z miesiąc. Juice stwierdził, że różnica w dochodach jest niewielka. Według mnie właśnie dlatego, że pomysł był testowany zbyt krótko. Mogło się na przykład zdarzyć, że odwiedzających strony \ klikających w reklamy w tym tygodniu było mniej niż zwykle... Oczywiście należałoby tu pozaglądać do statysk...

Osobiście uważam, że test trwał zbyt krótko, ale to moje zdanie.

Pozdrawiam
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: List Otwarty! prośba

Post autor: juice »

póki co się waham i nie mam zdania na ten temat, może rzeczywiście warto jeszcze poczekać.
ODPOWIEDZ