Darmowe serwery MySQL

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
cinekgorlice
Posty: 9
Rejestracja: 31 paź 2005, 15:36:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: cinekgorlice »

jest tak zarejestrowałem sie w tej bazie i mam problem z baza : chce wgrać kopie bazy danych bo chce przenies.
daje na Lub Lokalizacja pliku tekstowego : - wybieram kopie i daje wykonanie i pokazuje mi sie "Brak Zapytania SQL"?? co mam zrobić przosze o pomoc, baze mam w http://free-mysql.bizhostnet.com
prosze o pomoc jak najszybciej...

aha i czy wogóóle czy moge tylko baze dany zmienic a nie przenosić jportala???
Triton
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2005, 13:35:59
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: Triton »

---------- 22:03 06.11.2005 ----------

Mam bazę na http://free-mysql.bizhostnet.com i dzień w dzień jak nie ma problemu z serwerem, chwilę może podziałać a potem wyskakuje error Critical databse error. Dobija to mnie i kumpli z klasy dla których założyłem forum. Jest jakaś baza, z którą nie ma takich problemów :?:

---------- 22:06 ----------

Mam bazę na http://free-mysql.bizhostnet.com i dzień w dzień wyskakuje error:

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Dobija to mnie i kumpli z klasy dla których założyłem forum. Jest jakaś baza, z którą nie ma takich problemów :?:
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Ihman »

http://free-mysql.bizhostnet.com nie dostaję... maila od nich.. i juz nie wiem gdzie mam zalozyc baze... ma ktos jeszcze jakis adres...
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

maila nie zawsze dostaniesz, przykładowo jak masz konto na interii... polecam GMAIL - konto email, na którą wszsytko trafi. Co do baz, na moje źle są skonfigurowane, albo po prostu macie fora, a for popinać pod zewnętrzne bazy zazwyczaj nie wolno (regulaminy serwisów oferujących tego zabraniają). To samo coraz częściej tyczy się CMSów. Tak więc jak masz pecha, to ci i nie działa, a poza tym, z bazą http://free-mysql.bizhostnet.com , którą zresztą polecam, trzeba postępowac uczciwie i jej button musi znaleźć się na jakiejś normalnej stronie, a nie w zwykłym pliku html, do którego nikt nie zagląda. Oni czasem sprawdzają, czy nie korzystamy z sztuczek itp.
Obrazek
Adixon
Posty: 31
Rejestracja: 09 gru 2005, 18:34:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Adixon »

co mam wpisać w Datebase Name ??
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Post autor: HitcH »

Adixon pisze:co mam wpisać w Datebase Name ??
Database name = nazwa bazy danych
Wpisujesz co chcesz. Tzn. jest to nazwa twojej bazy danych
ekspert
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2005, 14:56:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: ekspert »

Jestem nowym użtkownikiem, prosze o wyrozumiałość. A więc mam taki problem. chcem mieć forum php by przemo, więc ściągłem by przmo 1.9 i wrzuciłem instalke na serwer, teraz zrozumiałem że potrzebuje jeszcze bazy danych, więc weszłem na tą stronę http://www.badblock.com/ i zobiłem tak:

- na samym dole były pola do wypełnienia, więc wpisałem wszystko i dałem create database, czy dobrze??

-następne pytanie czy mam czekać a imail, jeżeli nie to co mam wpisaćw

serwer bazy danych/DSN: ???
prefiks do tabel w bazie danych: ??
nazwa domeny: (czy tu wpisać moją domenę czyli www.siemensmania.cba.pl)

I proszę o szybką odpowiedź. :oops:
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Post autor: HitcH »

ekspert pisze:- na samym dole były pola do wypełnienia, więc wpisałem wszystko i dałem create database, czy dobrze??
Tak
ekspert pisze:-następne pytanie czy mam czekać a imail, jeżeli nie to co mam wpisaćw
Nie
ekspert pisze:serwer bazy danych/DSN: ???
badblock.com
ekspert pisze:prefiks do tabel w bazie danych: ??
nic
ekspert pisze:nazwa domeny: (czy tu wpisać moją domenę czyli www.siemensmania.cba.pl)
Chyba nie (zostaw puste)
strongpaler
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2006, 13:01:46
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Post autor: strongpaler »

Wracając do db4free, to przy odrobinie pracy i dociekliwości (trzeba poczytać troche ich forum) polskie znaki w bazie nie będą sprawiały problemu. Mi się przynajmniej w końcu udało.

Inne bazy (badblock, free-mysql.bizhostnet) jak dla mnie są za wolne.
magic
Posty: 365
Rejestracja: 14 gru 2005, 18:38:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: magic »

Ostatnio free-mysql.bizhostnet.com zwolniła...
Joomla! Fun! - Joomla! Jest Fajna - Coming soon... [ Nadchodzi... ]
Nie bój siê kliknąÃ¦...
Pomogłem :?: - Pochwal mnie plusem :!:
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

HitcH, muszę cie poprawić... Email rzeczywiście nie przychodzi, bo badblock tego nie oferuje, ale..
host :arrow: sql1.badblock.com
prefiks :arrow: pozostaw domyslny (W ¯ADNYM WYPADKU nie kasuj treści ktora tam jest, zazwyczaj prefiks jest phpbb_)
domena :arrow: pozostaw domyślną, to znaczy taką, jaka byla wpisana
Obrazek
eomer121
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2006, 18:01:41
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: eomer121 »

Witam. Mam pewien problem z bazą phpbb2 by Przemo :D Zainstalowałem phpbb2 na bazie z badblock.com, plik config jest na serwerku ftp, wszystko fajnie, tyle, że nie mogę się dostać do panelu administracyjnego. Klikam, i pojawia się tylko biały ekran. To samo gdy chcę się zalogować, jednak wtedy daję wstecz i jestem zalogowany. Może należałoby poczekać?? Przepraszam za takie lamerskie pytanie, ale jestem bardzo początkujący, pierwszy raz próbuję robić forum. Adres to http://www.eomer121.cba.pl/phpBB2/index.php (jeśli wogle potrzebny). Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam, eomer121
piotrek_mag
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2006, 12:08:28
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: piotrek_mag »

Monstrual pisze:wiesz, jak zalozysz bazę, to będziesz wiedzial! Czytaj FAQ które napisalem... Zakłądasz bazę, wypelniajać pola, zapamietujesz dane, ktore wpisujesz, i potem wprowadzasz je podczas instalacji danego skryptu... database name, to nazwa bazy, którą TY SOBIE WYMY¦LASZ i zakładasz...


Mówisz jak ja bym to wiedzial od począku i powoli :). Prosze
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

:arrow: dział FAQ, zainstaluj twoje pierwsze forum. jest opisane dokładnie założenie bazy na badblock. proszę się nie powtarzać. A białe strony są wynikiem kompresji gzip... o tym tez znajdziesz w tym temacie. Zapraszam do lektury.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mika
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2006, 08:14:55
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: Mika »

Jedno wam powiem wypróbowałem wszystkie bazy na żadnej nie da rady zainstalować ani mambo ani joomla :twisted:
Zablokowany