Problem z logowaniem FTP

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Problem z logowaniem FTP

Post autor: Venite »

Kamilx, próbowałeś połączyć się np. totalCMD lub FileZillą (polecam tą ostatnią)? Czy tam również problem występuje? Jeśli nie, może to oznaczać problem z Publisherem. Może nie lubi on zmian IP i trzeba mu wyczyścić jakąś pamięć podręczną.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Kamilx
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwie 2013, 17:58:05
Strona na CBA.pl: http://tvradiopodlasie.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Problem z logowaniem FTP

Post autor: Kamilx »

totalCMD działa.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2016, 14:59:05 przez Kamilx, łącznie zmieniany 2 razy.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Problem z logowaniem FTP

Post autor: Venite »

Kamilx, wobec tego dostęp do FTP działa poprawnie. Proszę sprawdzić konfigurację Microsoft Publisher lub ewentualnie spróbować się połączyć po IP strony (komenda PING adres.cba.pl w wierszu poleceń Windows).
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
whiteofficer
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2016, 20:08:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Windows 1280x1024

Problem z logowaniem FTP

Post autor: whiteofficer »

Założyłem parę dni temu darmowe konto na waszych serwerach i FTP mi przez cały czas nie działa. Po kliknięciu w FTP wpisuje ( przez przeglądarke chciałem dodać stronę ) jako login admin@whiteofficer.cba.pl + hasło takie same jak przy logowaniu się na konto cba.pl. Konto FTP u mnie istnieje , przy haśle zaznaczyłem dziś tryb pasywny ale nadal wyskakuje mi to samo okienko z błędem i napisem " Nie można zalogować się na serwer FTPlocalhost użytkownik admin@whiteofficer.cba.pl. czy jesteś pewien że nazwa użytkownika i hasło są poprawne? Skontaktuj się z dostawcą internetu bądź administratorem " . Gdy spróbowałem tego samego tylko wg schematu admin@nazwaskontaftp.cba.pl wyszło na prawie to samo tylko że "Nie można zalogować się na serwer FTP95.211.80.5 użytkownik admin@rozwojbardzoosobisty.cba.pl.czy jesteś pewien że nazwa użytkownika i hasło są poprawne? Skontaktuj się z dostawcą internetu bądź administratorem." . Pomysły mi się wyczerpały. PROSZĘ O POMOC :cry: !
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Problem z logowaniem FTP

Post autor: Venite »

whiteofficer, czy założenie kolejnego konta FTP rozwiązuje problem? Czy próbowałeś zmieniać hasło do konta admin@adresstrony - sekcja Konta FTP?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
whiteofficer
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2016, 20:08:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Windows 1280x1024

Problem z logowaniem FTP

Post autor: whiteofficer »

Niestety ani zmiana hasła , ani założenie drugiego konta FTP nie pomogło :crazy: :(
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Problem z logowaniem FTP

Post autor: Venite »

whiteofficer, czy na pewno używasz jako adresu serwera swojej strony?
Np. dla konta rozwojbardzoosobisty.cba.pl:
Serwer: rozwojbardzoosobisty.cba.pl
Login: admin@rozwojbardzoosobisty.cba.pl
Hasło: znane
Port: 21/210
Tryb: pasywny

Dodatkowo utworzyliśmy ponownie katalog domowy tego konta, co niejako wymusza ponowne wczytanie informacji o tym koncie. Powinno być już na 100% dobrze.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
whiteofficer
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2016, 20:08:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Windows 1280x1024

Problem z logowaniem FTP

Post autor: whiteofficer »

To samo ALE,
być może nie wszystko robie dobrze......... Nie wiem o co chodzi z tym portem 21/210. Chciałem przesłać pliki przez przeglądarkę, nie wiem na czym polega zależność między nią a portami i jak oraz gdzie to kontrolować . Co powinien zrobić ?

Jeżeli chodzi o resztę to raczej wszystko robię dobrze : wchodzę na cba.pl > loguje się > wchodzę w ikonkę FTP ( ikonka między pocztą a mysql ) > wybieram advanced login na stronie do logowania dla FTP > zaznaczam tryb pasywny hasła > wpisuje pełną nazwę konta ftp taką jak podałeś ( a właściwie dla pewności to kopiuje ją ) i wpisuje hasło no i zatwierdzam.

Dzisiaj zrobiłem też nie co inaczej i do nowej zakładki przeglądarki wpisałem rozwojbardzoosobisty.cba.pl i wszedłem menager plików czyli znowu do FTP ale reakcja taka sama.
lukaszo86
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:12:01
Strona na CBA.pl: prowinter
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem z logowaniem FTP

Post autor: lukaszo86 »

Mogę otworzyć tylko pierwszą stronę tematu. Gdy wciskam numer kolejnej strony to przeglądarka mieli i mieli ale nie wczytuje jej i nie wiem co było pisane ostatnio :-p
Ale mam podobny problem z logowaniem. Otóż przez stronę net2 logowanie do ftp dla klienta z hostem idzie ok, ale przez klienta filezilla niestety wyskakuje komunikat "bład połączenia z serwerem". Pierwszy raz chciałem się zalogować do klienta z konta z własnym hostem i nie wiem czy przypadkiem nie podaję błędnego adresu serwera "sklepnarciarski.info"

pozdrawiam
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Problem z logowaniem FTP

Post autor: Venite »

lukaszo86,:
- serwer: sklepnarciarski.info
- login: admin@sklepnarciarski.info
Hasło: znane
- Port: 21/210/pusty
- tryb pasywny

Jaki dokładnie błąd wyrzuca Filezilla? Możesz to przekleić lub dać zrzut ekranu?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
lukaszo86
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:12:01
Strona na CBA.pl: prowinter
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem z logowaniem FTP

Post autor: lukaszo86 »

Dzięki za interwencję. Poniżej zamieszczam zrzut. Dzisiaj próbowałem i niestety przez filezillę dalej się nie da a przez stronę net2 idzie. Czy przekierowanie na zewnętrzne dns'y może mieć na to jakiś wpływ?
Obrazek

pozdrawiam
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Problem z logowaniem FTP

Post autor: Venite »

lukaszo86, może tak być. NS-y dla sklepnarciarski.info kierują na NS1 i NS2 od dcsaas.net. Czy to jest konieczne? Usunięcie tych ustawień i wybranie z listy (opcja Edytuj w sekcji Domeny w Panelu CBA) na górze okienka adresu swojej strony działałoby na pewno.

Jeśli jest to kwestia zewnętrznego kierowania domeny, można to "ominąć" - dodałem Panu w Panelu CBA Alias - niech służy on za domenę techniczną dla konta hostingowego (jest w tym momencie jakby bez domeny).

Proszę zalogować się na istniejące dane, ale zamiast serwera sklepnarciarski.info wpisać sklepnarciarski.cba.pl

Reszta bez zmian.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
lukaszo86
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:12:01
Strona na CBA.pl: prowinter
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem z logowaniem FTP

Post autor: lukaszo86 »

Venite pisze: lukaszo86, może tak być. NS-y dla sklepnarciarski.info kierują na NS1 i NS2 od dcsaas.net. Czy to jest konieczne? Usunięcie tych ustawień i wybranie z listy (opcja Edytuj w sekcji Domeny w Panelu CBA) na górze okienka adresu swojej strony działałoby na pewno.

Jeśli jest to kwestia zewnętrznego kierowania domeny, można to "ominąć" - dodałem Panu w Panelu CBA Alias - niech służy on za domenę techniczną dla konta hostingowego (jest w tym momencie jakby bez domeny).

Proszę zalogować się na istniejące dane, ale zamiast serwera sklepnarciarski.info wpisać sklepnarciarski.cba.pl

Reszta bez zmian.
Zadziałało!!!! :-) Dziękuję bardzo za pomoc.
Przekierowanie dns niestety musi być, bo kieruje domenę na sklep internetowy. Aktualnie męczę się z konfiguracją Prestashop na drugim serwerze (roboczo) i jak mi się uda opanować niektóre kwestie techniczne to przeniosę wszystko na serwer sklepnarciarski.info
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Problem z logowaniem FTP

Post autor: smart-tree »

grafcom, witam.
Czy problem nadal występuje?

Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
whiteofficer
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2016, 20:08:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Windows 1280x1024

Problem z logowaniem FTP

Post autor: whiteofficer »

PONAWIAM MÓJ POST a przede wszystkim zawarte w nim pytanie na które nie ma odpowiedzi 8)

To samo ALE,
być może nie wszystko robie dobrze......... Nie wiem o co chodzi z tym portem 21/210. Chciałem przesłać pliki przez przeglądarkę, nie wiem na czym polega zależność między nią a portami i jak oraz gdzie to kontrolować . Co powinien zrobić ?

Jeżeli chodzi o resztę to raczej wszystko robię dobrze : wchodzę na cba.pl > loguje się > wchodzę w ikonkę FTP ( ikonka między pocztą a mysql ) > wybieram advanced login na stronie do logowania dla FTP > zaznaczam tryb pasywny hasła > wpisuje pełną nazwę konta ftp taką jak podałeś ( a właściwie dla pewności to kopiuje ją ) i wpisuje hasło no i zatwierdzam.

Dzisiaj zrobiłem też nie co inaczej i do nowej zakładki przeglądarki wpisałem rozwojbardzoosobisty.cba.pl i wszedłem menager plików czyli znowu do FTP ale reakcja taka sama.
ODPOWIEDZ