Bannery (hotlink)

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

owszem zuzycie bedzie takie samo albo zblizone w opisanym przez ciebie przykladzie ale nie kazdy tak robi i w hotlinkowaniu chodzi glownie o reklame. wiec tutaj sie nic nie zmieni. Jest zakaz hotlinkowania i takowy pozostanie
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

to moze cba wprowadzi poprostu limit transferu, jak ktos sobie przedobrzy to jego problem. tylko zeby byl zalezny od liczby odwiedzin bo inaczej nie ma sensu.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

strikte jak wprowadzimy limit transferu to stracimy na atrakcyjnosci a chyba tego nikt nie chce ;]
Awatar użytkownika
rasta23
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:22:20
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: rasta23 »

No raczej nikt, limit :ble: :D
Obrazek
Awatar użytkownika
strikte
Posty: 420
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:26:24
Strona na CBA.pl: www.planetaludzi.pl
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: strikte »

wpadlem na pewniem pomysl, nie wiem czy ma jakikolwiek sens i czy wogole jest realny do zrobienia, ale przedstawic go moge.
Gdyby tak na kazdym z kont wydzielic ok 1MB strefe wolna od hotlinku, za to z limitem transferu. Czy takie rozwiazanie bylo by dobre? i czy konfiguracja serva na to pozwala?
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

strikte pisze: Gdyby tak na kazdym z kont wydzielic ok 1MB strefe wolna od hotlinku, za to z limitem transferu. Czy takie rozwiazanie bylo by dobre? i czy konfiguracja serva na to pozwala?
Czyli po przekroczeniu limitu w zaprzyjaźninych serwisach będzie się pojawiała ta szpecąca ikonka/obrazek świadczący, że nie można wyświetlić bannera?
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

strikte ehhh nie kombinuj bo to juz bylo wiele razy przemyslane a wydzielanie takich "stref" jest bzdurne i za wiele komplikuje. Wtedy byloby podwojne obciazenie serwera
Tstankie
Posty: 92
Rejestracja: 03 sie 2005, 22:58:33
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Tstankie »

A co myślicie o płatnym wyłączeniu zakazu hotlnkowania dla poszczególnych kont? W tej chwili zamiast moich bannerów pojawiają się te ohydne ikonki (oczywiście niczego nie zarzucam ich twórcy ;) nie wiem już na jakich stronach są moje bannery, więc wyłączenie hotlnkowania, za które zapłacił bym np. 8 zł rocznie byłoby OK. Co o tym myślicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768

Post autor: fuma »

niestety nie ma takiej mozliwosci i raczej nie bedzie
Awatar użytkownika
timide
Posty: 260
Rejestracja: 18 sie 2006, 20:40:05
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 800x600

Post autor: timide »

Tstankie pisze:A co myślicie o płatnym wyłączeniu zakazu hotlnkowania dla poszczególnych kont? W tej chwili zamiast moich bannerów pojawiają się te ohydne ikonki (oczywiście niczego nie zarzucam ich twórcy nie wiem już na jakich stronach są moje bannery, więc wyłączenie hotlnkowania, za które zapłacił bym np. 8 zł rocznie byłoby OK. Co o tym myślicie?
To już raczej byś kupił płatne miejsce na servie na innym płtnym hostingu tylko ze bys musial kase dolozyc
Tstankie
Posty: 92
Rejestracja: 03 sie 2005, 22:58:33
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Tstankie »

rexio pisze:
Tstankie pisze:A co myślicie o płatnym wyłączeniu zakazu hotlnkowania dla poszczególnych kont? W tej chwili zamiast moich bannerów pojawiają się te ohydne ikonki (oczywiście niczego nie zarzucam ich twórcy nie wiem już na jakich stronach są moje bannery, więc wyłączenie hotlnkowania, za które zapłacił bym np. 8 zł rocznie byłoby OK. Co o tym myślicie?
To już raczej byś kupił płatne miejsce na servie na innym płtnym hostingu tylko ze bys musial kase dolozyc
Do tego nie muszę mieć płatnego hostingu. Moge wrzucić choćby na imageshack. Chodzi o to, że ja już nie wiem, kto ma bannery do mojej strony, jest nawet na jakiejś rosyjskiej stronie. No i problem byłby z powiadamianiem wszystkich osób, które ów banner zamieściły. A gdybym kupił płatny hosting to - bez obrazy - po co mi CBA?
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: fuma »

w takim razie zrob przekirowanie w .htaccess
Tstankie
Posty: 92
Rejestracja: 03 sie 2005, 22:58:33
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Tstankie »

fuma pisze:w takim razie zrob przekirowanie w .htaccess
Właśnie zrobiłem - i sam się sobie dziwie - przy bezpośrednim wywołaniu pliku jestem przekierowywany na odpowiedni adres, ale jeśli plik jest na jakiejś stronie, dalej jest pobierany banner z CBA (wyczyściłem cache przeglądarki). Widocznie, zanim przeglądarka jest przekierowywana na prawidłowy obrazek, CBA podstawia już swój. Da się z tym coś zrobić?

Przykład:

http://members.lycos.co.uk/queen1991/linkipl.htm
Obrazek
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: fuma »

nie widze pliku .htaccess na twoim koncie
Tstankie
Posty: 92
Rejestracja: 03 sie 2005, 22:58:33
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Tstankie »

---------- 00:20 18.02.2007 ----------

To dziwne. Był, ja też go już nie widzę, ale co dziwne - działa, tak jak wcześniej. Wejdź na http://www.brianmay.cba.pl/inne/baner.gif a zostaniesz przekierowany na http://tstankiewicz.republika.pl/inne/baner.gif :shock:

---------- 01:25 21.02.2007 ----------

Wymyślił ktoś może coś mądrego?
Obrazek
Zablokowany