Zainstaluj i uruchom twoje pierwsze forum [FAQ by Monstrual]

Konfiguracja for z rodziny phpBB.
norbertsacha
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2006, 16:16:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: norbertsacha »

mam takie pytanie czy na forum oferowanym przez cba.pl mozna zainstalowac :

1) Latex
2) mozna zainstalowac dodatek zeby przy postach mozna bylo tworzyc ankiety przy postach
3) czy mozna przy forum zrobic dodatkowa kolumne tak jak to jest uwas żeby bylo widac w głównym oknie na forum kto jest autorem postu

jesli jest to mozliwe to prosze mi napisac jak i jak to zainstalowac i skąd sciągnąc taki dodatek najlepiej jesli by mi ktos napisal to bardzo szczegułowo
KwasseczeK
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:17:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768
Kontakt:

Problemik zapaleńca !!!!!!! forum phpbb modyfied by przemo

Post autor: KwasseczeK »

Mam problem z tym że mam baze danych na db4free.com ale nie wiem gdzie mam wpisać to polecenie na kompresje gzip , dlatego stwierdziłem że na innej bazie zaonstaluje forum
Na free-mysql.bizhostnet.com ale nie wiem jak przenieść baze danych z db4free.com na free-mysql.bizhostnet.com a do tego nie wiem co zrobić na moim forum zebyzmienić baze danych :cry:

Pomóżcie

Wersia forum to 1.12.5 !! (phpbb modyfied by przemo)

Miałem forum zainstalowane na webplusie (webplus.net.pl) no ale teraz ta strona nie działa i moje forum też dlatego zdecydowałem , ze zajnstaluje sobie forum na cba.pl z zewnętrznąbazą danych
Chcialbym odzyskać moją baze danych na webpusie i zamieścić ją na moiej bazie ale administrator webplus.net.pl nie odpowiada na e-maile a do tego nie podał nr. telefonu komórkowego

Pytania:

-Co zrobić żeby przenieść baze danych z db4free.com na free-mysql.bizhotnet.com ??
-Co zrobić zeby odzyskać swoją baze danych na webplusie i jak ją wstawić do mojej bazy danych na free-mysql.bizhostenet.pl ??
-jak zrobić kompresje gzip na free-mysql.bizhostnet.com ?? :?:
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: fuma »

1. robisz zrzut bazy z poziomu phpmyadmin albo lepiej z poziomu PA forum a potem w zakładce SQL na free-mysql.bizhotnet.com wybierasz plik z dysku lokalnego i klikasz na wykonaj
2. jeżli nie masz dostępu do bazy to nic nie zrobisz
3. kompresje gzip zmieniasz przy pomocy zapytania slq zakładce SQL (phpmyadmin)
navi
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwie 2006, 12:22:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: navi »

Mam problem mam baze danych na fresql i jak dlugo siedze w panelu administacyjnym to wypisuje:

Kod: Zaznacz cały

phpBB by Przemo : Critical Error

Nie można pobrać danych z tabeli konfiguracyjnej forum !

Prawdopodobnie forum nie jest zainstalowane do bazy danych, lub tabele w bazie danych maja inny prefix (standardowo phpbb_ ).
Sprawdz czy tabele w bazie danych maja prefix podany w pliku config.php


Jeżeli chcesz wgrać kopię bazy danych i wyslałes ja do katalogu forum użyj DumpLoadera
Ale po godzinie już wszystko działa, dlaczego to się dzieje?

A w dumploader pisze:

Kod: Zaznacz cały

 Skrypt ten ma na celu ułatwienie wczytywania kopii bazy danych MySQL dla forum phpBB modiefied by Przemo (teoretycznie powinien też działać ze zwykłym phpBB). Obsługiwane formaty plików to: "czysty" .sql, .gz i .bz2 (dwa ostatnie zależnie od serwera).

Aby wgrać tabele do bazy danych, upewnij się że masz poprawny plik config.php i skopiuj na serwer do katalogu z tym skryptem plik z kopią bazy. Jeśli dopiero zamierzasz utworzyć taką kopię, najlepiej zrób to za pomocą phpMyAdmina (dostępny na większości serwerów).

Uwaga - staraj się unikać wczytywania plików spakowanych Bzipem za pomocą wolnego algorytmu - z nieznanych mi przyczyn skrypt ma tendencję do zapętlania się przy odczycie plików bz2 z użyciem tej metody.

config.php
istnieje Ok
rozmiar poprawny Ok

baza danych
nie nawiązano połączenia Błąd
  Error code: 1226
  Error message: User 'navi93' has exceeded the 'max_questions' resource (current value: 1600)

serwer
obsługa gzip (.gz) Ok
obsługa » Bzip2 (.bz2) Ok


W celu zwiększenia bezpieczeństwa działania skrypt sprawdza twój adres IP. Aby uaktywnić skrypt wyedytuj plik dbloader.php i zmień go według poniższego schematu.

Teraz początek pliku /dbloader/dbloader.php wygląda tak:
<?php
// twój adres IP
$twoje_ip = '127.0.0.1';
... 

Jeśli skrypt jest wyłączony, i chcesz rozpocząć na nim pracę, zmień go tak:
<?php
// twój adres IP
$twoje_ip = '83.25.78.122'; // zmień tu
... 
UWAGA! Po zakończeniu pracy DumpLoadera KONIECZNIE wyłącz skrypt &#40;ustaw $twoje_ip na '127.0.0.1'&#41; 
Awatar użytkownika
Kez
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2005, 12:19:04
Lokalizacja: £om¿a
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: Kez »

dawid88_81 A nie łatwiej by ci było załogować się do panelu na głównej stronie cba i w menu po lewej stronie wejść w kategorie oprogramowanie i założyć sobie te forum automatycznie? Czy tak nie było by łatwiej?
Obrazek
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

navi, eh, a nie widac, ze to wina bazy? Zewnętrzne bazy mają ograniczenia - żadnych forów. Spróbuj na innej.
Obrazek
FlumoX
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2006, 18:33:47
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

vbulletin

Post autor: FlumoX »

jako poczatkujacy mam pytanie odnosnie vbulletin'a. czy mozna go wrzucic na cba, jezeli tak to jak to zrobic. z gory dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

wymaga jak wiele, bazy... Więc będzie z tym problem, choć niemozliwym to nie jest.
Obrazek
pytek
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2006, 14:12:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: pytek »

zainstalowałam form, poszło wszystko gładko, ale w konc pojawil sie problem, strona jest biała :? weszłąm do PHPMyAdmina na serwerze z bazą, ale nie moge znaleźć tabeli phpbb_config, czy ktos mi moze powiedziec gdzie jej szukac?
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

Hm, dziwne, u mnie na db4fee.net idzie gładko. Wybierasz bazę danych po lewej i pojawia się z prawej strony:

Obrazek

klikasz Browse przy tabeli i jest

Obrazek

i wtedy klikasz Edit.
pytek
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2006, 14:12:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: pytek »

---------- 20:31 24.08.2006 ----------

ok, dzieki :) udalo sie... ale teraz mam inny problem...
chcialam zalogowac sie na forum i nie moge :oops: wyskakuje mi blad ze zle haslo (a jestem pewna ze dobre bo je zapisalam) zreszta pomyslam ze moze jednak haslo jest zle, wiec zylam opcji "zapomnialem hasła" podalam swoj login i adres e-mail a tam wyskauje blad ze ten e-mail nie pasuje do zapisanego razem z bazą danych :crazy: nie wiem co jest?! jak ja mam si tam zalogowac?!
:help:

---------- 20:39 ----------

podam jeszcze adres forum http://www.pawelszasza.cba.pl/forum

teraz to zablokowalam konto... zonk :(
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

Pozwoliłem sobie się zarejestrować i wszystko działa jak trzeba :)
Może miałaś CapsLock wciśnięty.
pytek pisze:wiec zylam opcji "zapomnialem hasła" podalam swoj login i adres e-mail a tam wyskauje blad ze ten e-mail nie pasuje do zapisanego razem z bazą danych
A wpisałaś dokładnie to:

Kod: Zaznacz cały

invizga@gmail.com
do przypomnienia hasła?

Pewnie mogłabyś w phpMyAdminie ustawić jakiemuś użytkownikowi prawa administratora a on by Ciebie przywrócił do łask, ale myślę, że szybciej będzie usunąć wszyskie tabele i zainstalować forum od nowa :)
pytek
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2006, 14:12:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: pytek »

HighVoltage pisze: A wpisałaś dokładnie to:

Kod: Zaznacz cały

invizga@gmail.com
do przypomnienia hasła?
ups... zjadłam jedno "i" w adresie :oops:

weszlam na serwer i wrzucilam ejszcze raz plik config.php i rozpoczelam instalacje od nowa i wszystko wpisalam ale kiedy kilkam rozpocznij instalacje" wyskauje i blad "nie moze polaczyc sie z baza danych" no i nei wiem gdzie jest problem :(

btw. ja sie chyba do tego nei nadaje :(
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

pytek pisze:weszlam na serwer i wrzucilam ejszcze raz plik config.php i rozpoczelam instalacje od nowa i wszystko wpisalam ale kiedy kilkam rozpocznij instalacje" wyskauje i blad "nie moze polaczyc sie z baza danych" no i nei wiem gdzie jest problem :(
A dobre dane podajesz podczas instalacji: użytkownika, hasło, nazwę bazy danych, serwer bazy danych?
Błąð jest zawarty gdzieś w tych danych...
pytek
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2006, 14:12:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: pytek »

w konc działa :mrgreen:
dziekie HighVoltage za pomoc!

btw. a czy mozna jakos usnac reklame ze strony albo ja jakos pomnieszyc albo przesunac na dol strony :wink:

btw. jak na tym forum mozna udzielac pochwal, bo chcilabym dac 1 HighVoltage

edit: troche mnie rozsmieszylo to ostrzezenie :lol: gdybym byla leniwa to nie instalowalabym po kilka razy tego samego forum i dochodzila do tego co jest zle zrobione i szukala pomocy... tylko dalbym sobie z tym spokoj...
Ostatnio zmieniony 26 sie 2006, 18:34:35 przez pytek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ